Kjørte en svipptur til Ingerid for å gå agility på NKK Bø. Første gang i klasse 2 for min del med Minus, selv om han debuterte med Maia i Bergen nettopp.
Agilityløpet ble dessverre ikke filmet, men han gikk et kanonløp, flotte rc (får alltid frysninger av nedgangen på bommen, det er så sinnsykt kult når han klinker inn med 3 ben og gode spredte bakben på feltet!) og bra fart. Han er bare helt fantastisk å gå med! Hoppløpet gikk ikke så bra med masse riv. Første rivet tror jeg satte ham ut (3 meter i avstand, og han forsøkte tappert å stusse avstanden, men var ikke helt i balanse dessverre.)
Jeg ser at vi må fokusere enda mer på hoppeteknikk og ha masse utlagte leker.
Film av hoppløpet (takk til Ingerid som filmet!)
Neste konkurranse er Drammen, klarte dessverre å være litt sen med påmelding og får bare gå på lørdagen. Vurderer å sende ham avgårde alene hvis jeg finner noen som vil gå med ham i Drammen på lørdagen. Hvis det nå rykker litt i serpentinarmen nå og du vil låne Minus i Drammen, send meg for all del en melding 😉